Wednesday, March 20, 2013

Babil Kültür Sanat'ta Belgesel Gösterimleri (21 Mart 2013)


Babil Toplum Kültür Sanat'ta 21 Mart 2013 Perşembe günü saat 19.30'da Rüya Arzu Köksal'ın Ordu'da Bir Argonot belgeseli gösterimi yapılacak. Ücretsiz etkinliği kaçırmamanızı öneririz.Yönetmen: Rüya Arzu Köksal
Yapımcı: Rüya Arzu Köksal
Metin Yazarı: Rüya Arzu Köksal
Görüntü Yönetmeni: Aydın Kudu
Kurgu: Devrim Akteke, Aydın Kudu
Yapım: Turkishmoon Film Yapım

Filmin Süresi: 72 dk 


Konu Karadeniz ve doğa sevgisi olunca akla hemen gelecek “birkaç iyi adam”dan biri Argonot Enis… 

İstanbul- Ordu arasındaki 1000 kilometrelik yaya yürüyüşü ya da Vosvos şenliği gibi, gerçekleştirdiği çeşitli bireysel ve toplu etkinliklerle tanınan; kimilerinin 68’li Fruko diye andığı; adı artık efsaneleşmiş olan Enis Ayar’ı bu filmle birlikte, yaşadığı ve güzelleştirmek için mücadele ettiği Ordu’da tanıma fırsatını elde ediyoruz. 

Orduluların ağzından Enis Ayar’ı tanırken, ömrünü çevresindeki güzellikleri arttırmaya ve paylaşmaya adamış bir insanın bütün zorluklara rağmen neler yapılabileceğini görüyoruz ve de her şeye rağmen bu çabaların sonuç alabileceğinin güzel bir örneğine tanık oluyoruz. 
Çevresindeki doğa ve kültür değerlerini koruma güdüsü ve tükenmek bilmeyen enerjisiyle projeden projeye koşan, yaşadığı şehrin yaşamını etkilemiş bu 60’lık delikanlı bize her şehre bir Enis Ayar gerek dedirtiyor.

Not: Künye ve film özeti basın bülteninden alınmıştır.


No comments:

Post a Comment